استفاده چسب پلی اورتان در محیط بیرونی ساختمان

استفاده از چسب پلی اورتان در محیط بیرونی ساختمان

استفاده از چسب پلی اورتان در محیط‌ بیرونی و خارجی ساختمان یکی از ایده آل‌ترین‌ها از میان تمام چسب‌های صنعتی برای چسباندن انواع قطعات و آب‌بندی و درزبندی است در ادامه توضیحات کامل‌تری در خصوص این چسب فوق‌العاده خواهیم داد لطفاً در ادامه مقاله ما را از نظرات سازنده خود جهت ارتقا این مقاله یاری نمایید.

ویژگی استفاده از چسب پلی اورتان در محیط بیرونی ساختمان‌ها

استفاده از چسب پلی اورتان در محیط‌ بیرونی و خارجی ساختمان می‌تواند نگرانی عدم چسبندگی در درازمدت و دفرمه شدن چسب در اثر سرما و گرما و از بین رفتن چسب پلی اورتان به دلیل قرارگیری در معرض تابش مستقیم نور خورشید و اشعه مخرب خورشید برای همیشه از بین ببرد.

چسب پلی اورتان با ویژگی کِشسانی این امکان را به ما می‌دهد که در بخش‌هایی که حالت ارتجاعی و جابجایی نسبی بین دو قطعه وجود داشته باشد راه خنثی و بدون ترک و جدا شدن از بین دو قطعه یا سطح چسبندگی خود را با تمام قوت حفظ نماید.

عملکرد چسب پلی اورتان در محیط خارجی ساختمان

برای استفاده از چسب پلی اورتان در محیط‌های خارجی مانند پشت‌بام نمای ساختمان و یا حیاط و هر بخشی که در معرض آب‌وهوا و شرایط جوی بیرون قرار دارد برای چسباندن انواع فلزات درزبندی و آب‌بندی بین قطعات و جداره‌های فلزی و بتنی بسیار مناسب است و همچنین مقاومت بسیار بالایی در برابر گرما و سرما دارد.

استفاده از چسب پلی اورتان در محیط خارجی ساختمان بهتر است به روش اصولی انجام پذیرد تا از استحکام و چسبندگی آن در درازمدت اطمینان پیدا کنیم برای انجام دادن این کار ما مقالاتی نیست در وب‌سایت چسبستان قرار داده‌ایم، که با مراجعه به آن بخش‌ها می‌توانید بهترین روش اعمال چسب بر روی سطوح مختلف را بررسی و مطالعه نمایید.

قابلیت رنگ‌پذیری چسب پلی اورتان در فضای بیرونی ساختمان

ویژگی دیگر چسب پلی اورتان که در فضای خارج از ساختمان استفاده می‌شود این است که چسب پلی اورتان قابلیت رنگ‌پذیری نیز دارد یعنی در بخش‌هایی که برای همسان‌سازی نیاز به اعمال رنگ‌بر روی چسب تزریق‌شده وجود داشته باشد این چسب صنعتی و ایدئال رنگ‌پذیر است و رنگ را پس از خشک شدن بر روی سطح خود قبول می‌کند بدون لایه شدن رنگ و پوسته‌پوسته شدن آن بعد از خشک شدن.

استفاده از چسب پلی اورتان آنتی یو وی در فضای خارجی

موضوع دیگری که به آن باید توجه ویژه‌ای داشته باشیم این است که چسب پلی اورتان در فضای خارجی و بیرونی ساختمان می‌بایستی ویژگی آنتی یو وی داشته باشد و به‌هیچ‌عنوان در این بخش‌ها از چسب‌هایی که مقاومت در برابر اشعه یو وی خورشید را ندارند استفاده نشود.

عدم چسبندگی چسب پلی اورتان به برخی از سطوح

موضوع دیگر که به آن باید توجه داشته باشیم این است که هیچ نوع چسب پلی اورتان برای چسباندن قطعات و یا درزبندی در بخش‌هایی که سیلیکونی و یا تفلون هستند مناسب نیستند باید از چسب‌های دیگری مانند چسب‌های سیلیکونی استفاده نمود. چسب پلی اورتان مناسب برای آب‌بندی درزبندی و چسباندن سطوح و قطعات و مصالح ساختمانی به یکدیگر است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 5 =