روش اعمال چسب پلی‌اورتان بر روی انواع سطوح

روش اعمال چسب پلی اورتان بر روی انواع سطوح

روش استفاده چسب پلی اورتان سوسیسی

ابتدا چسب را از داخل کارتن برداشته و یکی از دو پلمپ آلومینیومی آن را با قیچی، چاقو، جدا نمایید. سپس آن را داخل تفنگی چسب قرار داده، به طریقی که پلمپ بازشده رو به خروجی گان قرار گیرد. قیف مخصوص که داخل جعبه وجود دارد را، به‌اندازه موردنیاز به‌صورت کج بریده و سایز نمایید.

در مرحله بعد قیف را داخل درب پلاستیکی بگذارید، و درب آن را بااحتیاط بچرخانید، احتیاط نمایید که رزوه‌های آن آسیب نبیند.

سطح موردنظر را کاملاً تمیز نمایید به‌گونه‌ای که آثاری از چربی و گردوخاک نباشد. (بهتر است اگر امکان شستشوی باجت واشر وجود دارد حتماً قبل از کار یک نوبت شستشوی سطح انجام شود) سپس با استفاده از چسب پهن کاغذی،  با دقت کامل اطراف بخش موردنظر را کاور می‌نماییم.

بعد از اجرای کاور یک سطل آب که با مایع ظرف‌شویی (1 پنجم مایع ظرف‌شویی در 1 لیتر آب) ترکیب کرده و به همراه تعدادی دستمال پارچه‌ای یک بار مصرف در کار خود بگذارید.

این موضوع بسیار اهمیت دارد به این دلیل که بقایای پلی اورتان بر روی دستانتان، و یا سطح و هر بخش دیگر چنانچه نیاز به تمیز کردن داشته باشد، با این محلول به‌راحتی قبل از خشک شدن پاک می‌شود و عملاً محلول دیگری برای این کار مناسب نیست

و اهمیت دوم این محلول این است که در ادامه مطلب به آن اشاره خواهیم نمود. دسته گان تفنگی را به‌آرامی بفشارید تا چسب لب‌به‌لب با خروجی قیف گردد.

سطح را بررسی نمایید و چسب را به میزان کافی بر روی آن اعمال نمایید.

بعد از اعمال بلافاصله دستان خود را داخل سطح محلول آب فروبرده و درحالی‌که دستانتان مملو از محلول آب و مایع ظرف‌شویی است بر روی چسب کشیده و آن را یک دست‌نمایید

(ویدیوهای آموزش دقیق در پیچ اینستاگرام چسبستان موجود است. در صورت تمایل کلیک فرمایید) و درنهایت دستانتان را با دستمال پارچه‌ای یک‌بار مصرف تمیز نمایید. بعد از گذشت 2 تا 3 ساعت چسب‌های کاغذی که برای کاور استفاده نموده‌اید را جدا نمایید

(نکته مهم اینکه چسب‌کاغذی که برای کاور استفاده‌شده بیشتر از سه روز نمی‌تواند بر روی سطوح بماند و اگر سه روز از کاور با چسب‌کاغذی گذشته باشد پاک‌سازی آن بسیار دشوار است پس توصیه می‌شود هر بخشی را که همان روز چسب پلی اورتان اعمال می‌نمایید با چسب‌کاغذی کاور نمایید) ضمناً چسب‌کاغذی از هر نوعی که باشد زیر نور خورشید بیشتر از 3 ساعت مجاز به ماندن بر روی سطح نمی‌باشد. زمان موردنیاز برای خشک شدن اولیه 3 ساعت می‌باشد و بعد از گذشت شش ساعت رویه آن خشک می‌شود و پس از گذشت 12 ساعت تقریباً هسته آن نیز سخت می‌شود البته لازم به ذکر است این تایم اعلام‌شده به‌صورت تقریبی و در دمای 23 درجه سانتی‌گراد می‌باشد یعنی دمای متفاوت و قطر آن مستقیماً در زمان خشک شدن تأثیر خواهد داشت ازاین‌روی هرچه زمان به این چسب فوق‌العاده تک جزئی بدهید جواب دهی بهتری از محصول خواهید دید این محصول و یا بهتر است بگویم اکثر چسب‌های پلی اورتان دارای عمر طولانی و چند دهه می‌باشند و مقاومت بالایی در برابر اشعه‌های مخرب خورشید، سرما، گرما، و مواد شیمیایی دارند و برخی از آن‌ها قابلیت رنگ‌پذیری نیز دارند.

دوستان باید به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشند که محصول را با تاریخ خریداری نمایند چون‌که عملاً اگر دو ماه از تاریخ انقضاء محصول گذشته باشد محصول پلی اورتان فاسد شده و کارایی  مطلوب نخواهند داشت. و علت عمده ارزانی بعضی از محصولات انقضاء آن می‌باشد که با چاپ مجدد برخی از افراد سودجو اقدام به فروش با قیمت‌های زیر قیمت واقعی محصول می‌نمایند. به همین دلیل باید توجه داشته باشید که محصولاتتان را از فروشگاه‌های معتبر تهیه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 3 =