پاک کردن چسب پلی اورتان از دست و بدن

پاک‌سازی دست از چسب

عرض ادب و احترام خدمت شما مخاطب عزیز و اینکه تشکر می‌کنم که وب سایت چسبستان را برای مطالعه و دستیابی به اطلاعات مورد نیازتان انتخاب کردید. در این بخش و در ادامه توضیح خواهیم داد که چنانچه در هنگام انجام عملیات و اعمال و یا تزریق چسب پلی اورتان به سطوح مختلف دستان و سایر بخش های بدنمان آغشته به چسب پلی اورتان گردد چگونه میتوانیم به صورت کاربردی نسبت به پاک کردن چسب پلی اورتان از دستانمان اقدام نماییم.

روش اصولی پاک کردن چسب پلی اورتان از دست

برای پاک کردن چسب پلی اورتان از دستانمان راه حل ساده ای وجود دارد که اگر در زمان مناسب انجام شود کاملاً کاربردی است البته قبل از پرداختن به موضوع تمیز کردن و پاکسازی دستانمان که آغشته به چسب پلی اورتان شده است توصیه می‌کنیم که قبل از اعمال چسب بر روی سطوح با استفاده از کاور و دستکش بروز همچین مشکلی را به صورت اصولی پیشگیری نمایید.

ملزومات مورد نیاز برای پاک کردن چسب پلی اورتان از پوست دست

برای پاک کردن چسب پلی اورتان از دستانمان نیاز به مقداری مایع ظرفشویی و سطلی حاوی یک لیتر تا ۲ لیتر آب و دستمال مخصوص تنظیف و یکبار مصرف داریم.

توضیحات لازمه در خصوص ملزومات مورد نیاز این است که می‌توانیم از مایع ظرفشویی با هر برندی استفاده نماییم ترجیحاً آب موجود در سطل آب ولرم و کمی گرم باشد تا تاثیر بهتری از خود نشان دهد، و نکته آخر در خصوص دستمال تنظیف این است که پلاستیکی نباشد به گونه‌ای که در زمان تمیز کردن دست کمی استحکاک ایجاد کند و به راحتی سر نخورد (البته دستمال های حوله‌ای شکل پنبه‌ای و یا کتان نیز می‌توان استفاده کرد)

فقط باید به این موضوع توجه داشته باشیم که از دستمال‌هایی که برای استفاده در تمیز کردن دستانمان از چسب پلی اورتان استفاده می‌کنیم دیگر قابل مصرف در آینده نخواهند بود و به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم که از دستمال‌های یکبار مصرف که دیگر به آنها نیاز ندارید برای انجام این کار استفاده کنید.

تمیز کردن و پاک کردن چسب پلی اورتان در زمان مناسب

موضوع بسیار مهم درباره پاک کردن چسب پلی اورتان از روی بدنمان این است که اگر از این فرمول راهکاری که به شما پیشنهاد می‌دهیم در هنگام تزریق چسب و در لحظه استفاده کنیم به هیچ عنوان دستان و سایر بخش‌های بدنتان آغشته به چسب پلی اورتان نخواهد شد و با آسودگی خاطر میتوانید کار خود را به تمیزی به پایان برسانید.

ولی چنانچه از آلوده شدن دستانتان به چسب پلی اورتان بیش از سه ساعت گذشته باشد این موضوع کمی دشوارتر خواهد شد اما راهکاری برای این کار هست و فقط تفاوت آن در نتیجه آن است، به طور مثال اگر در زیر ۳ ساعت از آلوده شدن دستانمان و یا در لحظه از این راهکاری که در ادامه به شما داده خواهد شد استفاده نمایید در لحظه آثار چسب از دستانمان پاکسازی خواهد شد.

در صورتی که بیش از سه ساعت از آغشته شدن دستانمان به چسب پلی اورتان گذشته باشد نتیجه کار تا حد ۸۰ درصد در لحظه و پاکسازی ۲۰ درصد دیگر نیاز به زمان بیشتری بین ۱ تا دو روز خواهد داشت تا هیچگونه آثاری بر روی دستانمان باقی نماند. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم که در ابتدا (از دستکش در هنگام اعمال چسب پلی اورتان بر روی سطوح استفاده نمایید و در بخش‌هایی که نمی‌خواهید چسب در آن قسمت‌ها اعمال شود را با دقت کاور نمایید و بعد از اتمام کارتان دستکش یک بار مصرف و کاورها را جدا نموده و به سطل زباله بیندازید) با این کار قطعاً نیازی به محلول و یا راهکاری برای تمیز کردن چسب پلی اورتان از دستانمان نخواهیم داشت.

روش ساخت محلول برای تمیز کردن چسب پلی اورتان از پوست بدن

و اما برای پاکسازی و تمیز کردن چسب پلی اورتان از پوست دستانمان چه اقدامی باید انجام دهیم؟ در مرحله اول در سطل آبی که از قبل تهیه کرده‌ایم در حدود ۱ تا ۲ لیتر آب ولرم و یا گرم می‌ریزیم و در مرحله دوم در یک لیتر آب اضافه شده در سطل به اندازه یک لیوان و یا ۲۵۰ سی سی یا بهتر است بگویم به اندازه یک بطری نوشابه یک نفره مایع ظرفشویی ریخته و آن را به آرامی در آب هم زده و رقیق می‌نماییم به صورتی که آب داخل سطل کف نکند. حالا محلول مخصوص ما برای تمیز کردن چسب پلی اورتان حاضر شده است.

نحوه تمیز کردن پوست دست با محلول تمیز کننده چسب پلی اورتان

در ادامه به روش پاکسازی دست و بدنمان با این محلول که اصول خاصی برای خود دارد را توضیح خواهیم داد، پاک کردن چسب پلی اورتان از روی دست در هنگام اعمال و تزریق چسب به این صورت است که قبل از آغشته شدن دستتان و یا انجام هم‌سطح سازی روی چسب دستتان را آغشته به این محلولی که درست کرده‌اید نمایید، آن زمان است که چسب پلی اورتان به هیچ عنوان به دست شما نمی‌چسبد، چون چسب پلی اورتان با برخورد با این محلول چسبندگی خود را از دست میدهد.

این محلول به قدری قابل اعتماد است که استادکاران حرفه‌ای این کار برای یکدست کردن و صاف کردن روی سطح چسب اعمال شده دستان خود را در این محلول فرو برده و با انگشتان دستشان سطح چسب را صاف و یک دست می‌نمایند، به صورتی که هیچ آثاری از چسب بر روی انگشتان دست این افراد باقی نمی‌ماند.

پاک کردن آثار چسب پلی اورتان که کمتر از 3ساعت از خشک شدن آن می گذرد

حال اگر دستانمان آغشته به این محلول نبود و دستانمان آغشته به چسب پلی اورتان شد و از این موضوع کمتر از سه ساعت گذشته است میتوانیم با این راه حل به نتیجه مطلوبی دست پیدا کنیم.

در ابتدا آن بخشی از دستانمان که آلوده شده را درون سطل محلول خود در حدود ۱ تا ۲ دقیقه میخیسانیم و سپس بعد از درآوردن دستانمان از داخل سطل دستمال تنظیفی که از قبل آماده کرده‌ایم را در حدود یک چهارم در سطل محلول فرو برده و بعد از خروج اضافه محلول را با فشردن بخش خیس شده دستمال بازمی‌گردانیم داخل سطل به گونه ای که تقریبا نیمی از دستمال ما مرطوب شده باشد.

سپس با فشار مناسب و در یک جهت دستمال را بر روی پوست دستمان که آلوده شده حرکت داده تا آلودگی را تمیز نماییم اگر چسب پلی اورتان به منافذ پوستی نفوذ کرده و در مرحله اول به تمیزی قابل قبولی دست پیدا نکردید این عمل را مجدداً تکرار نمایید تا دستان شما عاری از چسب پلی اورتان شود.

چنانچه در دستانتان آثار کمی از چسب پلی اورتان به جا ماند زیاد نگران نباشید و به پوست دستتان آسیب نرسانید چون در ۲۴ ساعت اول تمام آثار باقیمانده به خودی خود از دستان شما پاک خواهد شد. فقط در صورتی که چسب پلی اورتان به زیر ناخن‌های شما هدایت شده باشد کوتاه کردن ناخن‌ها الزامی و مهم است چون به دلیل عدم دسترسی به آن بخش‌ها و حساس بودن آن نقاط تمیز کردن زیر ناخن‌ها دشوار و یا نشدنی است.

تمیز کردن چسب پلی اورتان کاملا خشک شده از روی پوست انسان

و در آخر چنانچه دستان ما بیش از سه ساعت از آلوده شدن به چسب پلی اورتان آغشته به این نوع چسب شده باشد به جای دستمال از اسکاچ‌های لیفی که در آن فلز وجود نداشته باشد همانند مرحله قبل که در بالا به آن اشاره شده پاکسازی را انجام می‌دهیم.

با این تفاوت که به جای استفاده از دستمال تنظیف از اسکاج لیفی استفاده می‌نماییم و کمی با شدت بیشتر، توجه نمایید که در انجام پاکسازی اسکاج لیفی را به یک جهت حرکت دهید نه به صورت چپ و راست این موضوع می‌تواند به دستان شما آسیب برساند.

در نهایت اگر دستان شما بیش از سه ساعت آغشته به این چسب باشد نتیجه کمی غیر قابل قبول خواهد بود اما با تکرار ۲ تا ۳ مرتبه انجام پاکسازی چنانچه آثاری در دستان شما باقی ماند نگران نباشید چون نهایتاً در 7روز آینده آثاربه خودی خود پاک خواهد شد.

بهترین روش تمیز کردن چسب پلی اورتان خشک شده و بسیار سخت

حالا اگر با تمام توضیحاتی که در بالا به آن اشاره کردیم چسب پلی اورتان آغشته شده به دستانمان تمیز و یا به خوبی تمیز نشد، و همچنین از مدت زمان آن ساعت‌ها گذشته و همچنان آثاری چه زیاد و چه کم از این چسب بر روی دستانمان باقی مانده است باید چه کنیم.

این روش که در ادامه به آن اشاره می‌کنم بی برو برگرد و با نتیجه صد در صدی تمامی آثار چسب پلی اورتان را از پوست دست ما بدون هیچگونه آسیبی از بین می‌برد، برای انجام دادن آخرین مرحله و به قول دوستان فوت کوزه‌گری را به شما توضیح میدم ابتدا آب گرم داخل ظرف پر کنید و دست خود را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه داخل آن قرار دهید سپس با کیسه حمام و سفیدآب که به کیسه اعمال شده آن را به یک جهت بر روی پوست دست خود که آغشته به چسب است، حرکت دهید.

هر چقدر سرعت کیسه کشیدن کمتر باشد و استحکاک بیشتری ایجاد کند تعداد دفعات آن نیز برای پاکسازی چسب کمتر خواهد بود و به پوست دست شما نیز فشار نمی‌آورد این مورد که در آخر به شما آموزش داده شد سخت‌ترین چسب‌های پلی اورتان را که با هیچ حلال و یا محلولی نمی‌توان تمیز کرد را به راحتی تمیز می‌نماید.

امیدوارم از مطالعه این محتوا نهایت بهره را برده باشید و خوشحال خواهم شد در ادامه با نظرات سازنده شما عزیزان، برای رفع معایب و یا پاسخ به سوالات بیشتر مخاطبان ببینم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =