9 نکته مهم برای استفاده از چسب پلی اورتان

نکات مهم در خصوص استفاده از چسب پلی اورتان

استفاده از چسب پلی اورتان در اتصال سطوح مختلف اقدامی حساس و نیازمند دقت ویژه‌ای است. لازم است به نکات زیر قبل از به‌کارگیری این ماده اتصال‌دهنده توجه کنید تا کیفیت چسبندگی تضمین شده و عملکرد مطلوب حاصل گردد:

  1. اولین قدم تمیز کردن عمیق سطوح است. لازم است که سطح مورد نظر کاملاً پاکیزه و عاری از هر نوع آلودگی از قبیل گردوغبار، نقاط چرب و مواد اضافی باشد.
  2. قبل از استعمال چسب، سطح را با دستمال مرطوب به آرامی پاک‌سازی نمایید. توجه داشته باشید که سطح نباید بیش از حد مرطوب باشد، زیرا این امر ممکن است باعث به‌وجود آمدن مشکلاتی در فرایند چسبندگی شود.
  3. از استفاده کنندگان سشوارهای صنعتی برای خشک کردن چسب اجتناب ورزید، زیرا حرارت بالای این دستگاه‌ها می‌تواند به خواص چسبندگی چسب آسیب رساند.
  4. به منظور حصول اطمینان از توزیع یکدست چسب بر سطح، می‌توانید از کاردک‌های مناسب یا شیئ تخت استفاده کنید تا چسب به صورت مساوی پخش شود.
  5. در صورتی که دستان یا سطوح دیگر به چسب آغشته شده‌اند، محلول آب و مایع ظرفشویی و دستمال کتان یکبار مصرف برای تمیز کردن استفاده شود.
  6. از به‌کاربردن چسب پلی اورتان برای چسباندن قطعات یا سطوح سیلیکونی خودداری کنید، چرا که این نوع سطوح تمایلی به چسبندگی با پلی اورتان ندارند.
  7. محیط استفاده از چسب باید به درستی در نظر گرفته شود؛ مکان‌های خشک کمتر از محیط‌های مرطوب برای این نوع چسب مناسب هستند.
  8. در صورت استفاده از چسب در فضاهای خارجی که در معرض نور مستقیم خورشید قرار دارند، حتماً از چسب‌های پلی اورتان مقاوم در برابر اشعه ماوراءبنفش (UV) استفاده نمایید تا از دوام طولانی‌تر چسبندگی اطمینان حاصل شود.
  9. انتخاب یک چسب پلی اورتانی که تحمل دمای مناسب با محیط کاری شما را دارد نیز بسیار مهم است. چسب باید قادر باشد که در دامنه دمایی کاربرد خود به خوبی عمل نماید.

مراعات این نکات در فرایند استفاده از چسب پلی اورتان به بهبود چسبندگی، تقویت پیوندهای مواد و افزایش طول عمر اتصالات کمک شایانی می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − یازده =