ویژگی های چسب پلی اورتان چیست

ویژگی های چسب پلی اورتان چیست

سؤال اکثر مخاطبان این است که ویژگی های چسب پلی اورتان چیست که در سایر چسب‌ها یافت نمی‌شود، در ادامه به برخی از ویژگی‌های این نوع چسب صنعتی اشاره می‌نماییم تا برای مخاطبان محترم چسبستان به‌طور کامل ویژگی‌های این ماده کاربردی در صنایع قابل رؤیت و مطالعه گردد.

از مزیت‌های چسب‌های پایه پلی اورتان این است که می‌توانند به هر دو صورت جامد و نسبتاً انعطاف‌ناپذیر و یا الاستیک باقی بمانند و برای استفاده در مکان‌های که دارای لزه و لرزش هستند می تواند بسیار مناسب باشد.

چسب پلی اورتان در دمای بالا ذوب نمی‌شوند و تغییر شکل نمی‌دهند این ویژگی اغلب در پلی اورتان های تر موست قابل‌مشاهده است.مقاومت چسب صنعتی پلی اورتان در برابر رطوبت نیز باعث شده است که در سازه‌های آب‌بند و درزهای بتن قابل‌استفاده باشند و همچنین در نمای فلزی و بتنی ساختمان‌ها نیز کاربرد بسیاری داشته باشد.

بااین‌حال ویژگی چسب پلی اورتان باعث شده است که علاوه بر موارد استفاده جزئی، به‌عنوان چسب کارگاهی، به‌صورت عمده و در کارگاه‌های تولید پنجره دوجداره توسط نیز مورد استقبال و استفاده قرار گیرد.

ازجمله کاربردهای چسب پلی اورتان در تمام مواد نرمال و یا موادی با سطح ناهموار و متخلخل، سطوح چوبی، فلزی، پلاستیکی و کامپوزیت‌ها استفاده می‌شود، ویژگی‌هایی که می‌تواند مشابه نیز باشد.همچنین می‌توان از چسب پلی یورتان بر روی کاشی، بتن و آجر نیز از آنها استفاده کرد.

بهترین عملکرد این نوع چسب در مکان‌هایی است که احتمال ارتعاش قطعات متصل زیاد است، این چسب صنعتی از انعطاف بالایی برخوردار است به همین دلیل می‌توان از آنها در صنعت اتومبیل‌سازی نیز استفاده کرد.همچنین برخلاف چسب‌های اپوکسی، بدون باقی گذاشتن لکه و یا اثر تیغه از خط چسب، قابلیت برش نیز دارد.

چسب پلی اورتان قابلیت سنباده‌خوری و رنگ‌پذیری دارد و چسبی انعطاف‌پذیر و بدون خاصیت شکنندگی با طول عمر بالایی است.مقاومت بسیار بالای چسب پلی اورتان در برابر رطوبت ویژگی شاخص و یکی از دلایل اصلی محبوبیت و کارآمد بودن این نوع چسب است.

چسب پلی‌اورتان برای استفاده در محیط‌های مرطوب بسیار مناسب است و تقریباً در تمام صنایع کاربردهای وسیعی دارد، که سایر چسب‌ها از قبیل چسب‌های اپوکسی این ویژگی را ندارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + هشت =