چگونه چسب های کف را بدون آسیب رساندن به کاشی ها پاک کنیم

برای پاک کردن چسب از روی کف کاشی بدون آنکه به کاشی آسیب برسانید، می‌توانید از روش‌ها و مواد زیر استفاده کنید:

استفاده از سشوار: حرارت می‌تواند چسب را نرم کند، بنابراین با استفاده از سشوار و گرم کردن محل چسب‌زدایی از فاصله مناسب (حدود ۱۵ تا ۲۰ سانتی‌متر) می‌توانید چسب را نرم کنید. پس از نرم شدن، می‌توانید از کاردک پلاستیکی یا لاستیکی برای برداشتن چسب استفاده کنید. توجه داشته باشید که از فشار زیاد و ضربه به کاشی‌ها خودداری کنید.

محلول سرکه سفید و آب: مخلوط کردن سرکه سفید با آب (به نسبت مساوی) و قرار دادن آن بر روی محل چسب می‌تواند به شل شدن و راحت‌تر برداشتن چسب کمک کند. بگذارید محلول برای چند دقیقه روی چسب بماند، سپس با استفاده از اسفنج یا دستمال نرم، چسب را پاک کنید.

روغن معدنی یا وازلین: این مواد چرب می‌توانند برای از بین بردن چسب‌های بسیار چسبنده استفاده شوند. کمی روغن معدنی یا وازلین را به مدت چند دقیقه روی چسب بمالید و سپس با پارچه نرم یا کاردک پلاستیکی آن را بردارید.

استفاده از الکل یا استون: اگر چسب مقاوم‌تر باشد، می‌توانید از مقدار کمی الکل یا استون (لکه‌بر ناخن) استفاده کنید. قبل از استفاده، حتما در یک قسمت کوچک و نامحسوس از کاشی تست کنید تا مطمئن شوید که به کاشی آسیبی نمی‌رسد. سپس، مقداری از ماده را روی چسب بریزید، اجازه دهید کمی بماند و بعد با دستمال تمیز کنید.

استفاده از محلول‌های تجاری چسب زدا: در بازار محلول‌های آماده‌ای وجود دارند که برای پاک‌کردن چسب از روی سطوح مختلف تولید شده‌اند. همیشه قبل از استفاده، دستورالعمل‌ها را به دقت بخوانید و مطمئن شوید که محصول برای استفاده روی کاشی مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 5 =